رئیس دانشگاه آزاد اسلامی میمه: رشد اقتصادی کشور بدون همکاری دانشگاه و صنعت غیرممکن است

۱۳ مهر ۱۳۹۹ | ۰۷:۴۳ کد : ۲۶۴ اخبار
تعداد بازدید:۷۲۹
نشست بررسی راهکارهای همکاری سه جانبه بین سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان نظام مهندسی معدن استان اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد میمه با هدف تعمیق و گسترش همکاری های آموزشی تحقیقاتی و مشارکتی برگزار شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی میمه: رشد اقتصادی کشور بدون همکاری دانشگاه و صنعت غیرممکن است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از میمه، سیدناصر حجازی در نشست بررسی راهکارهای همکاری سه‌جانبه که بین سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان نظام‌مهندسی معدن استان اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد میمه برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه و صنعت دو مجموعه حیاتی  برای پیشرفت هر جامعه‌ای هستند.

این مسئول با بیان اینکه توسعه کشور نیازمند حضور و مشارکت فعال مراکز علمی و پژوهشی در عرصه‌های اقتصادی و صنعتی است، بیان کرد: تجربه کشورهای توسعه‌یافته به ما نشان می‌دهد که بدون وجود همکاری بین دو مجموعه دانشگاه و صنعت، رشد اقتصادی غیرممکن و یا بسیار دشوار است.

وی  با تأکید بر لزوم ارتباط مستمر علمی و پژوهشی بین صنعت و دانشگاه افزود: در این راستا، دانشگاه آزاد اسلامی واحد میمه با بهره‌مندی از هیئت علمی مجرب در گروه زمین‌شناسی و معدن با درنظرگرفتن ظرفیت‌های موجود منطقه‌ای مانند وجود معادن و کارخانه‌های فرآوری مواد معدنی و شهرک‌های صنعتی فعال، آماده همکاری انجام طرح‌های تحقیقاتی مورد نیاز سازمان صمت و سازمان نظام‌مهندسی معدن در استان و حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی با موضوعات مرتبط با فعالیت‌های معدنی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میمه با تشریح اجرای طرح پویش در دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: با توجه به ظرفیت بالای سازمان صمت در بخش‌های مختلف معدنی و تأسیسات برقی وابسته و وجود رشته‌های مرتبط در این واحد دانشگاهی، می‌توان با تعامل و همکاری در قالب طرح پویش، همزمان با تحصیل دانشجو و شرکت دانشجویان در دوره‌های عملی با آشنایی با دانش فنی روز و کسب مهارت‌های لازم، نیروی کارآمد با توان اجرایی بالا تربیت کرد که این امر منجر به رونق تولید و رشد اقتصادی خواهد شد.

حجازی گفت: با توجه به روند رو به رشد تکنولوژی و توسعه سریع فناوری‌ها در عرصه جهانی، سازمان‌هایی می‌توانند موفق باشند که به امر آموزش نیروی انسانی خود اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و دو اصل ارتقابخشی و کارایی را در فعالیت‌های آموزشی مدنظر قرار دهند که آموزش‌های عمومی و تخصصی کوتاه‌مدت می‌تواند نقش بسیار مؤثر و حیاتی در این مسیر ایفا کند.

اجرای طرح تولید پودر سنگ با استفاده از ضایعات معدنی

وی اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد میمه با برخورداری از امکانات آزمایشگاهی، کارگاهی و استادان با تجربه در بخش معدن، تلاش و همت خود را در راستای برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت آموزشی با استفاده از شیوه‌های نوین در آموزش مانند آموزش مجازی و برنامه‌ریزی دوره‌ها بر اساس نیازهای بخش صنعت استوار کرده و آمادگی خود را برای برگزاری این دوره‌ها به‌صورت پویا و منسجم اعلام می‌‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میمه با بیان مسیر تعیین‌شده این واحد دانشگاهی توسط هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای در بخش معدن از پیگیری سرمایه‌گذاری مشارکتی اجرای طرح استخراج معدن سنگ ساختمانی با بخش خصوصی و اجرای طرح تولید پودر سنگ با استفاده از ضایعات معدنی منطقه با به‌کارگیری فارغ‌التحصیلان رشته معدن این واحد دانشگاهی خبر داد.

به گزارش آنا، در این مراسم محمود سلجوقیان رئیس اداره معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان و شهرام مبصر رئیس سازمان نظام‌مهندسی معدن استان اصفهان به نقش کلیدی معدن استان در رونق اقتصادی کشور اشاره کرده و با تشریح ظرفیت‌های سازمان‌های صمت و نظام‌مهندسی معدن و امکانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد میمه در بخش معدن همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی را مثبت ارزیابی کردند و خواستار عملیاتی کردن همکاری‌های آموزشی پژوهشی این دو سازمان با واحد دانشگاهی میمه شدند.

ایشان با حمایت خود از برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد میمه ابراز امیدواری کردند با همکاری سازمان صمت و نظام‌مهندسی معدن استان اصفهان و این واحد دانشگاهی بتوانند در راستای جهش تولید ملی و رونق اقتصادی در شرایط کنونی، گام‌های بلند و مؤثری بردارند.

 


( ۱ )

نظر شما :