پیام دکتر سید ناصر حجازی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میمه به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو

۱۶ آذر ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۲ کد : ۲۶۹ اخبار
تعداد بازدید:۹۷۶
پیام دکتر سید ناصر حجازی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میمه به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو

 مهمترین هدف در شکل گیری جامعه تلاش در راه تکامل بخشیدن به افراد جامعه است و جایگاه دانشگاه در جامعه، حرکت دادن و هدایت افراد به سوی کمال و ترقی است. دانشگاه چراغ فروزانی است که به کمک اساتید و اندیشمندان راه را برای افراد جامعه روشن می کند و باعث هدایت آنها  می گردد و انقلاب فرهنگی که یکی از بزرگترین رویدادهای پس از انقلاب اسلامی می باشد باعث زدودن غرب زدگی و نظام غربیِ حاکم بر مسیر هدایت دانشگاه و بطور کلی پایه گذار مبانی علمی بر اساس اصالت فکری اسلام در دانشگاه شد.

نقش دانشجو در دانشگاه پراهمیت و حساس می باشد و دانشجو هنگامی که در مسیر تحصیل و فراگیری قدم می نهد افزون بر تلاش در جهت دست یافتن به افق های جدید علوم مختلف و افزودن دانایی خویش و پیشبرد مرزهای دانش، می بایست ارزشهایی مانند سلامت نفس، پاکی روح، امید و اعتقاد به آینده و خودسازی فکری و اخلاقی از خود به نمایش بگذارد و بر  داشته های دینی و اسلامی خود تکیه نماید تا هرگز مرعوب دستاوردهای رنگارنگ تمدن های غربی حاکم نشود.

 همچنین دانشجو می باید در مسائل سیاسی داخلی و بین المللی حساسیت نشان داده و در برابر رویدادهای جامعه و جهان بی تفاوت نبوده و دارای فهم و بینش سیاسی باشد که این فهم سیاسی باعث می گردد دانشجو دستخوش جریان های سیاسی نشود و بتواند مطالبه گری همراه با عقلانیت داشته باشد و دیدگاه خود را صریح و صادقانه بیان نماید.

با مطالعه در جریان های مبارزاتی که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شده است همیشه نقش دانشجویان پر رنگ بوده و خون شهیدان دانشجو چون شهیدان 16 آذر، هیچگاه فرو ننشسته و همین روحیه شهادت طلبی، عدالت خواهی و استکبارستیزی توانسته است کشور را از بسیاری تهدیدها رهانیده و پیروز نماید.

یکی از راههای دشمنان برای مقابله با انقلاب اسلامی، توطئه و اخلال در حرکت علمی کشور می باشد که ترور ناجوانمردانه دانشمند فرزانه  شهید فخری زاده در همین راستا می باشد که استکبار جهانی باید بداند ملت غیور ایران به برکت خون شهیدان و با تربیت دانشجویانی مومن و با بصیرت و پیشرفت در عرصه های علمی و فناوری و تکیه بر توان داخلی و اعتماد نکردن به وعده های دروغین و پوچ کشورهای بیگانه و در سایه رهنمودهای ولایت فقیه در مقابل این گونه توطئه ها ایستادگی کرده و سیلی محکمی بر دهان زیاده خواهان غربی و دشمنان اتقلاب خواهد زد.

اینجانب ضمن گرامیداشت 16 آذر،روز دانشجو و تکریم شهدای این روز  که در راه تحقق حق وعدالت خواهی از جان خود گذشتند امیدوارم دانشجویان با تلاشی مضاعف در جهت پیشرفت و تداوم عزت و اقتدار ایران اسلامی بیش از پیش کوشا باشند و با ادامه راه شهدای دانشجو و دانشمندانی چون شهید فخری زاده باعث سربلندی و الگو شدن این کشور گردند.

سید تاصر حجازی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میمه


( ۲ )

نظر شما :